OKENNÍ DOPLŇKY - PARAPETY

 Parapet na květiny? Na vaše okna namontujeme vnitřní i venkovní parapety, dostupné hned v několika variantách.

VNITŘNÍ PARAPETY

 • 1
  Dřevotřískové
  Základem parapetní desky je nosič, který se vyrábí z 16 mm voděodolné DTD desky. Předností parapetu je, že základní nosná deska je silná 16 mm, ale okraj parapetu je zesílen a vyrábí se z 25 mm DTD. Tento profil je již řadu let osvědčen a zlepšuje tvarovou stabilitu a tuhost celého výrobku. Povrch parapetní desky tvoří vysoce oděruvzdorný laminát, který se používá běžně na pracovní desky a je dodáván předními výrobci laminátu v Evropě.

Laminát je stálobarevný a odolný proti UV záření, běžným domácím chemikáliím, vařící vodě a vysokým teplotám. Zadní strana je opatřena nažehlenou hranou. Ze spodní strany je nalisován speciální impregnovaný protitah, který slouží k zabránění vzlínání vlhkosti, a to především v novostavbách. Parapety nabízíme ve 13 základních dekorech. Díky této široké kolekci, která obsahuje UNI barvy (bílá, šedá) i napodobeniny kamene a masivu, se dají dobře sladit s interiérem a okny Vašeho domova.

 • 2
  Plastové
  Novasil - PVC okenní komůrkové parapey s vrchní CPL folií pro zvýšenou odolnost proti poškrábání. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitních fólií a jsou k dostání v široké paletě barev a hloubek. Pro konečnou úpravu jsou k dispozici koncové krytky.

VENKOVNÍ PARAPETY

 • 1
  Tažené hliníkové
  Tyto vysoce kvalitní a elegantní parapety jsou vyráběny z hliníku metodou vysokotlaké extruze (tzv. tažený profil). Vyznačují se především vysokou mechanickou odolností a prostorovou tuhostí, která usnadňuje montáž a zaručuje perfektní výsledný vzhled. Přední zaoblená hrana a ideální proporce dotváří architektonický detail každé fasády. Hodí se jak k dřevěným eurooknům tak i k plastovým oknům. Povrch je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní. Dodáváme v 5 základních barvách.
 • 2
  Ohýbané hliníkové
  Jsou ekonomickou variantou tažených parapetů. Dokáží je plně nahradit estetickými, ale i mechanických vlastnostmi. Povrch je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní. Tyto parapety dodáváme ve 2 základních barvách.
 • 3
  Pozinkované
  Jsou konomicky nejlevnější variantou. Montáž je stejná jako u hliníkových parapetů. Povrch je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní. Pozinkované parapety dodáváme ve 2 základních barvách.

KONTAKTUJTE NÁS

 Pokud uvažujete o renovaci oken či dveří, neváhejte nás kontaktovat.
Poradíme vám nejvhodnější řešení renovace a zpracujeme pro vás nezávaznou kalkulaci.